Wybór wciągarki.

Obecnie rynek oferuje szeroki wybór wciągarek różnego typu. Kto zdecyduje się na ten niemały wydatek (zwykle rzędu kilku tysięcy), stanie się posiadaczem urządzenia, które podczas jazdy w terenie nieraz dowiedzie swej użyteczności.

Rozróżniamy cztery typy wyciągarek: elektryczne, hydrauliczne, mechaniczne i ręczne, które pomiędzy sobą różnią się rodzajem napędu. Największą popularnością cieszy się wciągarki elektryczna - najmniej skomplikowana w montażu, charakteryzująca się wysoką mocą i dużą szybkością pracy. Nazwa tego typu wciągarki pochodzi od jej zespołu napędowego z silnikiem elektrycznym, zasilanym z akumulatora samochodu. Silnik wciągarki poprzez przekładnie obraca bęben, na który nawinięta jest lina. Tańsze modele mają przekładnie planetarne i hamulec cierny, a droższe wyposażone są w samohamowne, dużo trwalsze przekładnie ślimakowe. Lina wciągarki - stalowa lub z tworzywa sztucznego - może być własnoręcznie wyciągana przez pilota dzięki sprzęgłu, które pozwala odłączyć przekładnię. Obsługa wyciągarki odbywa się za pomocą przekaźników - zdalnych lub przenośnych, zamontowanych na końcu kabla.

Kotwicę powinien posiadać każdy użytkownik QUADA lub samochodu z wyciągarką Kotwica jest elementem niezbędnym w przypadku wypraw terenowych, staje się także coraz częściej używaną w rajdach off-road. Bardzo przydatna w miejscach, gdzie nie ma drzew, korzeni ani żadnej możliwości do zapięcia wyciągarki. Ma bardzo ostry grot, dzięki czemu jej użytkownik jest w stanie umocować ją w praktycznie każdym podłożu, które można napotkać w terenie. Szpic kotwicy wystarczy wbić w piasek, glinę, błotnistą glebę czy nawet śnieg i można wyciągnąć QUADA , terenówkę z beznadziejnej sytuacji.

Posiada wzmocnione czoło aby przy wbijaniu nie uległa odkształceniu dlatego wbijając ją w podłoże możemy się posłużyć tym co mamy pod ręką ( kamień ,cegła ,młotek ) Kotwica posiada dwa różne nastawy kąta natarcia dla używania w drobnym piasku i żwirze oraz ziemi.

Niezależnie od pory roku, kotwica zdaje swój egzamin w lecie czy w mroźny dzień w zamarzniętym podłożu Kotwica posiada uchwyt do podczepienia linki służącej do wydostawania kotwicy z podłoża.

Profesjonalna koszykówka bydgoszcz dla każdego.

Profesjonalne reklama bytom stron internetowych

Skuteczne odszkodowania powypadkowe katowice za uszczerbek na zdrowiu.

Profesjonalna klimatyzacja daikin do twojego domu.

Odzyskaj pieniądze - pomoc frankowiczom - weź sprawy w swoje ręce

Profesjonalne złącza militarne dla twojej firmy.

Zapisz się na wolontariat bydgoszcz sportowy.

Najlepsze tłumiki pruszków do twojego samochodu.

Zapraszamy na wycieczki dla seniorów warszawa